Igor Michajlovič  Danilov - akademik, profesor, lékař, vědеc, všestranně vzdělaný člověk, autor řady vynálezů a unikátní metody vertebrorevitologie. Známý specialista na onemocnění páteře působí také v zahraničí, kde používá nechirurgickou metodu léčby a odstranění vyhřeznutí meziobratlové ploténky.

Tato metoda byla vytvořena akademikem I. M. Danilovem před více než dvaceti lety jako alternativa k chirurgickým metodám léčení degenerativních a dystrofických onemocnění páteře, takových jako protruze a vyhřeznutí meziobratlových plotének.

Tisíce pacientů z celého světa dostali šanci na plnohodnotný život. Kvalita výsledku léčby v každém případě je potvrzena a zdokumentována MR snímky.

„Když si uvědomíte rozdíl mezi nádobou a jejím obsahem, pak získáte skutečné znalosti“. I.M. Danilov

Metoda vertebrorevitologie, vyvinutá prof. Igorem Davilovem, je zaměřena na obnovu biomechaniky páteře. „Nyní, když je teorie v plném rozsahu potvrzena praktickými výsledky, mohu s jistotou tvrdit, že když obnovíme biomechanickou rovnováhu a optimalizujeme nezbytné podmínky, je možné dosáhnout reparativní regenerace degenerující meziobratlové ploténky!“  I.M. Danilov

Podstata metody vertebrorevitologie, představená prof. Danilovem, je v souladu s trendem moderního progresivní medicíny. Její velkou předností je, že je zaměřená na aktivizaci rezerv organismu pacienta při zachování integrity tkáně páteře. To je velkou výhodou oproti chirurgické operace s nevyhnutelnými pooperačními recidivami páteře, včetně opakujících se výhřezů.

Efektivitu  metody léčby výhřezu potvrzují  MR snímky před a po léčbě, přičemž je sledován po dobu několika let. Tato metoda je unikátní a nemá obdoby ve světové lékařské praxi.

Prof. I. M. Danilov žije a pracuje v Kyjevě (Ukrajina). Provozuje vlastní kliniku. Klinika vertebrorevitologie I.M.Danilova se nachází na adrese:

01015, Kyjev, Ukrajina,

ul. Lavrskaja,11 (bývalá ul. Ivana Mazepy, ul. Janvarskogo Vostanija, 23) 

Tel.: (+38) (044) 254 41 39 

Tel.: (+38) 099 566 12 30 

t./f.: (+38) (044) 254-28-63

Stránky kliniky: http://vertebrolog.com/cz/

V roce 2010 byla poprvé zveřejněna  vědecko-populární kniha prof. I.M. Danilova „Osteochondróza pro profesionálního pacienta“, která se stala bestsellerem. V anotaci,  I.M. Danilov píše:

OSTEOCHONDRÓZA je složitým a „mnohotvárným“ onemocněním. Je to degenerativně dystrofické poškození páteře, jehož příčinou je degenerace meziobratlové ploténky. Nicméně názor o nevratnosti procesů osteochondrózy je mylný. Tato kniha potvrzuje tuto skutečnost na základě mnoholetého výzkumu, praktických výsledků a zkušeností v oblasti vertebrorevitologie. Lidská páteř je jednou z nejzáhadnějších struktur – je skutečnou knihou moudrosti, tajemství a dlouhověkosti pro ty, kteří ji dokážou číst. Stačí znát její tajemství a ovládat ty správné dovednosti a můžete dosáhnout mimořádných výsledků, vyhnout se mnoha nemocem a položit základy zdravé budoucnosti.

V této knize jsem se snažil hovořit jednoduše o složitém, navíc bohužel jen o malé části z velkého množství. Proto je tato kniha, i přes její obsažnost a objemnost předložené informace, podobná foliantu z východního podobenství. V tomto příběhu se vypraví o tom, jak jeden moudrý člověk dlouho učil své učedníky z pramene moudrosti, jenž se zdál být nevyčerpatelným. Sam mudrc připisoval své znalosti této tlusté knize uložené na čestném místě. Nicméně on nikdy nedovolil, aby někdo tento svazek otevřel. Když mudrc zemřel, učedníci spěchali otevřít knihu, neboť chtěli znát to, co obsahovala. Ale ukázalo se, že v tomto foliantu byl napsán pouze jeden jediný řádek: „Když si uvědomíte rozdíl mezi nádobou a jejím obsahem, pak získáte skutečné znalosti“.

 


Autorské knihy

Osteochondróza pro profesionálního pacienta

350 Kč.

Rok vydání: 2014

Formát: 384 stran, 125 × 200, vázaná – pevná

Ke stažení zdarma

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"