Myšlenka dne

Přízeň osudu přátele získává, nepřízeň spolehlivě prověří.
Seneca

Facebook

Statistiky

Reklama

Video

Ke stažení

» Publicistika - DobroTY » Články - Dobro a Ty

Home « Publicistika - DobroTY « Články - Dobro a Ty

Krásný dnešek pro krásnější zítřek

Život utíká neskutečně rychle… Postupem času si uvědomujeme, že život není pouze o tom mít co jíst, kde bydlet a čím jezdit do práce… Co kdybychom se na okamžik odpoutali od každodenní rutiny a povinností (prostě všechno odhodili) a procítili, jak  hluboký vztah má každý z nás ke své zemi, k místu, kde jsme se narodili a vyrůstali, odkud si neseme ty nejlepší vzpomínky z dětství, kde se budovaly světlé naděje na budoucnost. Naše země nám pomohla se postavit na nohy a my jsme jí moc vděční za všechno.

Období, ve kterém žijeme, nás nutí se zamyslet na náš vztah k okolí, na to, jak žijeme a co zanecháme budoucím generacím. Zamyslet se nad tím, že každý z nás může něco změnit a otočit situaci k lepšímu. My všichni jsme režiséři, stavitelé a členové společnosti, ve které žijeme. A každý z nás, ať už vědomě či nevědomě, přispívá ke konečnému výsledku. Co nám brání změnit směr svého myšlení a začít konat dobré skutky, které prospěji mnohým? Nic, kromě vžitých stereotypů. Když odhodíme tyto konvence, můžeme začít tvořit nový pozitivní směr vývoje společnosti. Každý z nás je nositelem jedinečných znalostí a zkušeností, nevyčerpatelného potenciálu, který už dávno čeká na svoji realizaci.

Velké změny můžou začít malým dobrým skutkem. Každý z nás určitě zná dobré knihy, které učí dobrým věcem, ukazují, jak zdolat životní překážky na pozitivním (!) příkladu, učí lidskosti a  kladnému vztahu k životu. Můžeme se o tuto informaci podělit s ostatními. Kniha dokáže utěšit, poradit a pohladit duši. Existuje něco jako Book Crossing (Knihotoč http://www.knihotoc.cz/). Jinak řečeno, je to putování knih mezi čtenáři. Kniha se dá zanechat na veřejných místech (v metru, na sedadle autobusu, v kavárně atd.) s poznámkou, že není ztracena, ale zanechána pro ostatní, aby si ji přečetli a nechali ji putovat dále po světě.

Pokud jste objevili dobrou knihu v knihovně, stačí se podělit se svými kolegy a přáteli, které potkáváte během dne. Můžeme psát články do novin a časopisů na aktuální témata, založená na znalostech obsažených v knihách, které učí lidskosti, probouzí srdečnost. V časopisech a novinách je velký nedostatek nových rubrik a pozitivních informací.

Nemusíme ani chodit daleko, stačí začít doma vyprávět dětem o hodnotách, které mají převládat v každé civilizované společnost. Co je to láska, čest, svědomí. Co znamená zůstávat člověkem za každé situace. I přes veškerý tok negativa, který se snaží vnutit do našeho vědomí, dobré a živé slovo plné laskavosti vždycky nasytí a pomůže, naplní vyprahlou duši.

Každý sám za sebe a zároveň společně s ostatními můžeme udělat opravdu hodně, i když si možná úplně neuvědomujeme, jak tyto malé dobré „maličkosti“ probouzí ostatní a vytváří celý řetězec dobrých skutků. Dávat světlo do života ostatních, podpořit dobrým slovem, nakazit pozitivem a dobrou náladou. Proč to máme dělat? Protože milujeme svoji rodnou zem, máme rádi život a naše blízké, protože neexistují neštěstí a problémy, které za nás někdo vyřeší. A není nám jedno, co bude dál, jakým směrem se budeme ubírat, co zanecháme budoucím generacím. Teď je ta pravá doba, kdy každý zvlášť a všichni společně můžeme přidat svoji kapku úsilí do společné řeky pozitivních změn. Zasejte kolem sebe semínka Dobra a  svět vás obdaruje bohatou úrodou dobrých nápadů, dobrých lidí a dobré budoucnosti.

Ke stažení Velikost souboru: 38 kB Stáhnuto: 273Název stránky:

Krásný dnešek pro krásnější zítřek - Články - Dobro a Ty - Publicistika - DobroTY -Nakladatelství IBIS s.r.o.

Stránka vytvořena za 0.043 sec..